בגדים

חווית קניות בחנות וירטואלית: מה חשוב לשים לב?!

קניה באינטרנט יכולה להיות חוויה כיפית מאוד- מה טוב יותר מלשבת בבית בפיג'מה ולבחור מוצרים זולים וייחודיים מכל העולם? אבל לפעמים קניות באינטרנט יכולות להוביל לחוויה פחות חיובית.

בשביל אנשים שאינם מכירים כל כך את הרשת- חווית הקניה באינטרנט יכולה להיות מבלבלת ולעיתים אף להסתיים במפח נפש - החל ממידה לא נכונה של נעל ועד להזמנה שפשוט לא הגיעה.

בגלל זה כאשר בוחרים חנות וירטואלית כדאי לבחור בחנות טובה ואמינה שקל להתמצא בה - רוב הסיכויים שחווית הקניה בה תהיה חיובית מאוד ואף תוביל לרכישה חוזרת והמלצות לחברים ולמשפחה (ברור, זה ממש משתלם!)

חנות וירטואלית - נוחות השימוש
אחד הדברים היותר חשובים בקניה באינטרנט הוא שיהיה קל להשתמש באתר.
למה הכוונה? שיהיה קל לחפש מוצרים לפי קטגוריות שונות ולפי רמות מחירים, שיהיו תמונות רבות של מוצרים ושהעיצוב של דף האתר לא יהיה עמוס.
באופן רגיל קשה לנו לבחור כשאנחנו באים לקנות מוצרים, אז כמובן שנעדיף אתר שבו העיניים שלנו יוכלו קצת לנוח ולמצוא כמה שיותר מהר ובקלות את המוצר שאנחנו מחפשים.

אמינות הקניה במרחב הווירטואלי
כשאנחנו באים לקנות ברשת, אחד מהדברים החשובים ביותר שיקבעו את חווית הקניה שלנו הוא האמון שאנחנו נותנים בחנות בה אנו קונים.
אם הזמנו מוצר והוא לא הגיע כמו שהזמנו או לא הגיע כלל- כנראה שלא נרצין להזמין שנית מאותה חנות, וגם בקניות אחרות ברשת נרגיש ספק בעת ההזמנה.
לכן במידה ולא מכירים או סומכים על חנות וירטואלית מסוימת כדאי לבדוק ביקורות של גולשים אחרים, לשאול חברים ומשפחה וגם לשלוח אי-מייל או להתקשר (במידה ומופיע באתר מספר) כדי לבדוק את רמת ההיענות של המוכר לפני שמבצעים את הרכישה הראשונה.
אם למשל קונים מותג, דרך טובה לבדוק את האמינות שלו היא להיכנס לאתר הרשמי של המותג. באתר זה מופיעות רשימות של חנויות שמורשות למכור אותו. אם חנות וירטואלית שממנה אתם קונים לא מופיעה ברשימה- יכול להיות שכדאי לחפש עוד מקומות לקניה לפני שקונים שם.
חשוב לזכור שאתר אמין יספק לקונה אפשרויות מרובות ליצירת קשר- טלפון, פקס, כתובת אי-מייל, צ'אט וכתובות פיזית. כדאי ומומלץ לבדוק שהמוכר אכן עונה בדרכי יצירת הקשר האלו.

להפחית טעויות
אפשר להפחית טעויות ברכישה וכך להפוך את ההנאה מחוויית הקניה למקסימלית. מספר עצות לקניה וירטואלית מוצלחת יותר:
·         לוודא את המידות של רכישת בגדים ונעליים- ע"י שימוש בסרט מדידה ובמחשבוני המרה שזמינים באינטרנט
·         ודאו לפני הקניה את מדיניות ההחזרה והזיכוי של האתר בו אתם קונים
·         אל תתפתו לאתרים מפוקפקים- אתר אמין לעולם לא יבקש את מספר חשבון הבנק שלכם, וכדאי תמיד לעשות את התשלום דרך אתרים מאובטחים לביצוע תשלומים
·         שמרו את חשבונית הקניה כהוכחה
חנות וירטואלית וחווית הקניה בה יכולה להיות מדהימה כאשר מוצאים בקלות ובנוחות את המוצרים שחיפשנו והזמנו במהירות על גבי מסך המחשב. חשוב לשים לב לפרטים הקטנים בעת הרכישה, אבל מעבר לזה פשוט ליהנות מהקניה!
מופעל על ידי Blogger.