אינטרנט

טיפים לניהול עסק משפחתי אונליין

לנהל עסק זו לא משימה פשוטה, בטח ובטח לא עסק משפחתי שיכול לעורר יותר קונפליקטים מאשר עסק רגיל סטנדרטי. עם זאת, ניהול עסק אונליין יכול להיות נקודת המפנה במקרה של עסקים רבים משום הפשטות היחסית ואחוזי ההצלחה הגבוהים מפעילות במישור הווירטואלי.

ניהול העסק שלכם באינטרנט מאפשר חיסכון בעלויות תפעול כמו שכירות, ארנונה ועוד מצד אחד ומצד שני מאפשר לנהל בקלות עלויות וירטואליות ממוחשבות.

כשעסק מבין כיצד לנהל נכונה את עצמו באינטרנט- המכירות יעלו ויוכלו להישאר גבוהות וקבועות לאורך זמן.
נציג כמה טיפים לניהול עסק משפחתי אונליין שכל אחד יכול ליישם בעסק שלו.

עסק משפחתי – מי אני מי אתם ומה הדרך?

מי אני? כאשר עסק עובר לאינטרנט- חשוב לבדוק שהמיתוג שלו אכן מתאים מבחינת צבעים, לוגו, אווירת המוצר ועוד. אולי בעצם צריך לשנות את המיתוג של המוצר עם המעבר לניהול שלו אונליין?
צעד זה חשוב לעשות באופן ראשוני בניהול העסק באינטרנט כמעין בדיקה עצמית, ועליכם לדעת כי לאחר מכן קשה יותר לשנות מאחר והשינוי יוצר חוסר עקביות בשיווק. בעסק משפחתי לעיתים הלוגו והמיתוג מתיישנים עם השנים וההיקשרות המשפחתית לסמלים מסוימים.

מי עומד מולי? עסק משפחתי או רגיל אולי מכירים את המתחרים שלהם בעולם ה"אמיתי", אבל כאשר הם עוברים לניהול העסק באינטרנט כדאי לבחון שאלה זו מחדש- יכול להיות שלמתחריהם אין אפילו אתר אינטרנט או דף פייסבוק ואין למעשה מתחרים כלל בזירה זו! לעומת זאת יכול להיות שהם כרישים גדולים בתחום ולעסק יש אתגר גדול בכיבוש השוק אונליין מולם.

מהי הדרך? אתר אינטרנט- העסק שלכם יופיע בצורה של אתר אינטרנט שהוא חזית העסק, ובו אנשים יוכלו להתרשם מהצורה בה הוא בנוי, מנוהל ומה הוא מציע לציבור הגולשים. יש לשים לב שיש שני סוגי אתרים- אתר ממותג המיועד למיתוג החברה ואתר מכירה שנועד למכור את מוצרי החברה.
שימו לב שאתם בונים ומנהלים אתר שמתאים לאחת משתי ההגדרות האלו.
זכרו כי אתר ממותג ניתן להפוך לאחר מכן גם לאתר מכירה. את הדרך ההפוכה עדיף שלא לעשות.


עסק משפחתי - השתמשו ביתרונות שלכם

עסק משפחתי מטבעו הוא כזה שבו בני משפחה רבים וכן המעגלים שמסביב- חברים ובני משפחתם מכירים אותו ולוקחים בו חלק. לכן, פלטפורמה מצוינת לניהול עסק משפחתי אונליין היא במדיה החברתית- בפייסבוק, או במדיות חברתיות נוספות.

חשבו על כך שכל מעגלי החברים והמשפחה שמכירים את העסק יכולים לשתף אירועים ומבצעים, לבקש מאנשים לעשות “LIKE” לעמוד העסק ולהוסיף המלצות אישיות על העסק ועל הבעלים. מה יותר טוב משיווק המתבסס על היכרות אישית?

בדרך זו אתם לא רק חוסכים עלויות שיווק אלא גם מגדילים את האמינות שלכם בקרב הלקוחות הקיימים והלקוחות הפוטנציאליים.


עסק משפחתי הוא למעשה רשת קשרים הדוקה מאוד שיכולה לגרום לקונפליקטים ובעיות בניהולה- אבל יכולה גם להצעיד את העסק למעלה כאשר הוא עובר להתנהל באינטרנט, על כל היתרונות הגלומים בכך.
מופעל על ידי Blogger.