חדר ילדים

בחירה נכונה של תאורה לחדרי הילדים וההורים

עבור אנשים רבים "תאורה לבית" נשמע פעמים רבות כמו תחום השייך לעולם עיצוב הפנים ורלבנטי בעיקר עבור מעצבים, סטייליסטים ואנשים שעוסקים לרוב בעיצוב ואסתטיקה. בפועל, תחום התאורה לבית מכיל המון סוגים שונים של גופי תאורה בעלי מאפיינים שונים, כל אחד עם יתרונותיו וחסרונותיו, וזהו תחום אשר העיסוק בו רלבנטי פחות או יותר עבור כל מי שיש לו בית. על אחת כמה וכמה במקרה של משפחה עם ילדים – בחירה נבונה של גופי התאורה לחדרי הילדים וגם לחדר השינה של ההורים יכולה לעשות הבדל גדול, ולשפר משמעותית את איכות החיים של דיירי הבית.


תאורה אשר תקל על הילדים לקרוא, ללמוד, לשחק ולהירדם
בחדרים של הילדים אנחנו רוצים לייצר את הסביבה הנעימה והנוחה ביותר עבורם, וסביבה אשר תתמוך בפעילויות רצויות מבחינתם כמו ללמוד, לשחק ולהצליח להרגיש בטוחים ולהירדם בקלות. את כל המאפיינים הללו ועוד כמה נוספים ניתן להשיג גם באמצעות בחירת גופי תאורה מתאימים.
לדוגמה, מנורת קריאה המוצבת לצד המיטה תאפשר לילדים ולבני נוער לקרוא ספר לפני השינה ותעודד אותם לקרוא גם במיטה. תאורה מרכזית בהירה וחזקה מספיק תיצור סביבה תומכת ופרודוקטיבית עבור הילדים להכנת שיעורי בית, קריאה ולמידה. גם על מנת לשחק ולהשתולל עם החברים כדאי שתהיה תאורה מספקת, ובמקרים מסוימים נרצה דווקא תאורה רכה בחדרי הילדים. לכן, פתרון אפשרי נוסף הוא הצבת גוף תאורה בעל עצמות תאורה משתנות, דוגמת נורה עם עמעם בו ניתן עמעם או לחזק את עצמת האור.

בכל מקרה, רצוי בדרך כלל לפצל את נקודות התאורה בחדרי הילדים, ולאפשר להם מצבי תאורה שונים ומשתנים, גם מבחינת עצמת האור וגם מבחינת הכיוון ממנו הוא מגיע. נקודת תאורה מרכזית באמצע החדר לצד תאורת קריאה לצד המיטה ונקודת תאורה באזור השולחן המאפשרת ללמוד בנוחות – זוהי חלוקה אשר יכולה לשפר משמעותית את איכות חייהם של הילדים בחדריהם.

תאורה לחדר ההורים וכיצד מומלץ לבחור
גם בכל הנוגע לגופי תאורה לחדר השינה של ההורים קיימים שיקולים שונים בהם כדאי להתחשב. גם כאן, נקודת תאורה לצד המיטה יכולה להיות יעילה מאוד, או למעשה שתי נקודות שונות – אחת לכל צד במיטה. מכיוון שמדובר בחדר המשותף לשני בני הזוג מומלץ לאפשר כמה מצבי תאורה משתנים בכמה אזורים שונים של החדר, כך שלמש ניתן יהיה ליצור תאורה מספקת באזור אחד בחדר, וחושך יחסי באזור אחר במידה ואחד מבני הזוג מעוניין לישון.


בכל מקרה, הן עבור בחירת גופי תאורה לחדרי הילדים, חדר השינה של ההורים או כל חלק אחר בבית, ישנם שיקולים שונים אשר רובנו איננו לוקחים בחשבון, וקיימים פתרונות תאורה רבים מספור שרובינו כלל איננו מכירים. לכן, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום – מומחי תאורה אשר מכירים כבר בדיוק את הצרכים הסטנדרטיים של כל אזור בבית, ואת הפתרונות הרבים והשונים הקיימים בתחום ואשר יתאימו בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם.

תגובות

הוסף רשומת תגובה

מופעל על ידי Blogger.