לקים

איך מורידים לק ג'ל? המדריך המלא!

בשיגרה היינו הולכות שוב למניקוריסטית האהובה שלנו, והיא הייתה מורידה לנו את הלק ג'ל הישן וכבר עושה את ההמשך - כלומר שמה לנו מחדש. אבל עכשו שיש את כל המגבלות בגלל הקורונה, אנחנו חייבות להתחיל ללמוד לעשות את ההסרה לבד בבית.

הפתרון הכי קל שיש כדי להסיר את הלק הג'ל הוא בעזרת הערכות האלה שתוכלי לקנות בכמה גרושים, וחייך יראו אחרת לגמרי. היו כאלה שאמרו לי שהפסיקו לעשות לק ג'ל כי זה סיוט להסיר את הלק. אבל אחרי שהשתמשו בטיפים שלי, הודו לי.

מה שבטוח, אל תקלפי!
הטעות הכי גדולה, והכי נוראית, היא להתחיל לקלף את הלק, כיוון שלרוב הקילוף שתעשי הוא לא נכון, והוא פוגע בציפורן ומחליש אותה. את תמשיכי עם הלק חלקים של הציפורן, ואז הציפורן שלך לא תהיה חזקה כמו שהיא אמורה להיות אחרי שעושים לק ג'ל (עם הזמן היא מאוד מתחזקת בזכות הלק ג'ל שמגן עליה).

תחכי קצת, אל תמהרי
ככל שתחכי יותר עם הלק על הציפורן, ככה יהיה יותר קשה להסיר אותו, כמו כן, חשוב מאוד לעשות מניקור בין כל שתי מריחות לק ג'ל. כלומר אחת לחודש לפחות.

אל תמציאי שיטות, תשתמשי בכלים המתאימים
מאוד חשוב שיהיו לך הכלים מהתאימים להסרת הלק, אחרת תעשי לעצמך נזק לציפורן, וחבל.

מה עושים אחרי שמסיימים להוריד?
בגלל שתהליך מלוווה בחומרים כימים קשים לעור של האצבעות, חשוב להשתמש בקרמים ושמנים לידים לאחר הסרת הלק, כדי שהעור ישאר חלק, רך ועדין.

הסרה של לק ג'ל: השיטה הזו היא ממש פשוטה וקלה להסרת ציפורני ג'ל.

מרכיבים שצריך: נייר כסף, פאדים צמר גפן, ואציטון.מאוד כדאי שיוף מקדים של החלק העליון של הציפורן: שייפי קלות את החלק העליון של הציפורן (כלומר של הלק). יש לעשות זאת בעדינות, לא כי זה מסוכן חלילה לציפורן, פשוט אין צורך שזה ממש יגיע עד לבסיס הציפורן. עושים את שלב זה כדי שהאציטון בהמשך יוכל להגיע יותר טוב לשאר השכבות של הלק כדי להמיס אותו. כדאי לשייף כמה שיותר, אבל לא להגיע אל הציפורן, כיוון שאין לנו כיוון לפגוע בה.

השרייה באציטון: משרים כדור צמר גפן באצטון (ממש חשוב שזה יהיה אציטון, ולא מסיר לק ללא אציטון, אחרת זה לא יעבוד) ומניחים על הציפורן. עדיף לא עם כדורים, אלה מיני פדים. אם את בכל זאת רוצה עם כדורי צמר גפן אז מומלץ להפריד ביניהם קצת כדי שיתפסו את כל השטח של הציפורן.


כמו גוונים לשיער: הכנה מראש חשובה. אנחנו חותכים נייר כסף לריבועים גדולים מספיק כדי לעטוף כל ציפורן. השלב הבא הוא לעטוף בריבוע נייר כסף כל ציפורן כך שהנייר כסף מחזיק את הצמר גפן במקום (קצת דומה לאופן שבו עושים גוונים לשיער, רק שכאן הצבע לשיער הוא הצמר גפן עם האציטון), ולהמתין 15 דקות. הנייר כסף בעצם מחזיק את כדור צמר גפן במקום, שזה בעצם כמו לטבול את האצבע כולה באציטון למשך 15 דקות (ולכן חשוב לאחר ההסרה של הלק למרוח קרמים ושמנים מזינים על העור מסביב לציפורן). נייר הכסף יפעל גם כמלכודת של חום הגוף העוזר לקיצור התהליך של המסת הלק ע"י האצטון. שימי לב, אין להשתמש כאלטרנטיבה בניילון נצמד, כי האצטון עלול להמיס אותו.
יש המון כלים מדהימים וכל כך זולים כדי לעזור בהסרת הלק ג'ל. החל מקליפסים ממש כמו אטבי כביסה לציפורניים שמחזירים את הצמר גפן, ועד נייר כסף מוכן כבר עם הצמר גפן. 

לאחר מספר דקות (10-15 דקות), מסירים את כל הנייר כסף מהידים (מומלץ לעשות שלב זה, אצבע אצבע, ולא להסיר מיד הכל), הלק ג'ל צריך עכשו להתקלף בקלות יחסית. את ההסרה עכשו נעשה עם דחפן (באנגלית קוראים לזה Pusher) בצורת דחיפה של הלק תוך כדי זהירות גבוהה על הציפורן. את התיקונים הסופיים אפשר לעשות עם פצירה על בסיס הציפורן.
תגובות

הוסף רשומת תגובה

מופעל על ידי Blogger.